Ağva’da Tekne Gezisi Etkinlikleri

Ağva’da Tekne Gezisi Etkinlikleri

Ağva yalnızca İstanbul’un değil Türkiye’nin en sevilen sahil kasabaları arasında yer alır. Karadeniz’e uygun doğası ve zenginlikleri ile Ağva pek çok keşfedilmemiş güzellikleri de bünyesinde barındırır. Ağva'da tekne gezisi ile Ağva’nın keşfedilmemiş koylarını keşfedebilirsiniz. Bu şirin kasaba doğa tutkunlarının mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biridir. İstanbul’a son derece yakın olan bu doğa harikası kasabaya gitmek için pek çok sebep bulunur. Şehir yaşamının karmaşasından kısa bir düre de olsa kurtulmak istiyorsanız buranın güzelliklerini görmeye gelebilirsiniz.


Ağva’da dolunay partileri oldukça popülerdir. Daha önce burada bu tarz partileri katılmadıysanız mutlaka görmeniz gerekir. Ağva'da restaurant seçenekleri oldukça fazla olduğundan lezzetli yemekler eşliğinde bu partilere katılabilirsiniz. Dolunay Partileri her yaz Ağva’da düzenlenen nostaljik kumsal partisidir. Bu partide çevre mumlar ile ışıklandırılır ve kamp ateşleri yakılır. Bunun yanında çeşitli sanatçılar ve gruplar da bu partilere katılır. Dolunay Partileri büyük küçük herkese hitap ettiğinden oldukça sevilen eğlencelerden biridir.


Ağva’da Lezzetli Mangal


Yaz aylarında Ağva’da yapılacak en güzel etkinliklerden biri de Göksu Deresinde gerçekleştirilen safarilerdir. Kumanya ve şarap eşliğinde gerçekleştirilen bu etkinliklerde Göksu deresinin eşsiz güzelliklerine şahit olma fırsatı elde edersiniz. Bunun üzerine Ağva'da mangal etkinlikleri de yapabilirsiniz. 


Bu küçük sahil kasabasına geldiğinizde yapmanız gereken en önemli etkinliklerden biri de doğa yürüyüşleridir. Ormanlarla ve nehirlerle çevrili olan bu güzel kasabada doğal güzellikler eşliğinde dinlendirici bir yolculuk yapabilirsiniz. Ağva’da zorluk derecelerine göre yürüyüş yapılabilecek çeşitli parkurlar bulunur. Bu nedenle doğa tutkunluklarına hitap eden pek çok alan yer alır. Ağva’da her yıl Ekim ayında mantar günleri isimli etkinlik düzenlenir. Bu etkinlik kapsamında çeşitli mantar yürüyüşleri gerçekleştirilir. Her yaş grubundan insan bu etkinliklere rahat bir şekilde katılabilir. 
 
>