Ağva’da Balık Restoranları

Ağva’da Balık Restoranları

Ağva, Şile ilçesinin muhteşem kasabalarından biridir. İstanbul ve çevre illerden buraya pek çok turist akın eder. Bunun yanında yabancı turistlerin de tercih ettiği kasabalar arasında yer alır. Ağvada balık en popüler yemekler arasında yer alır. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile bu kasaba insanların şehir stresinden kurtulmasına yardımcı olur. Özellikle yaz tatilleri için tercih edilen Ağva son zamanlarda kış tatilleri için de tercih edilmeye başlamıştır. 


Karadeniz’e de kıyısı bulunan bu küçük kasabada unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz. Ağva, Göksu ile Yeşilçay dereleri arasında yer aldığından bu isim verilmiştir. Latince Ağva kelimesi iki dere anlamına gelir. Yaklaşık 3 km kumsalı ile Karadeniz’in sularında denize girme keyfi yaşarsınız.


Ağva’da Muhteşem Tekne Gezisi


Ağva tarihi ve doğası ile dikkat çeken kasabalardan biridir. Buraya geldiğinizde çevre koyların güzelliklerine tanık olabilirsiniz. Ağva tekne gezisi de son derece popülerdir. Çevre koylara gerçekleştirilen tekne turları ile Ağva’nın muhteşem güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri de burada oldukça popülerdir. Oksijenin bol olduğu bu kasabada deliksiz bir uyku da çekebilirsiniz. Birkaç günlüğüne de olsa dertlerinizden ve şehir stresinden kurtulmak için Ağva’yı tercih edebilirsiniz.


Karadeniz’e kıyısı olan bu kasabada Karadeniz mutfağının mükemmel yemeklerini de tadabilirsiniz. Ağva'da Ocakbaşı da oldukça tercih edilir. Ağva balık menüleri konusunda da zengin içerikleri ile dikkat çeker. Bunun yanında muhteşem et ve sebze yemeklerini d tatma imkanınız vardır. Lüfer, palamut, alabalık, sardalya, torik, çinekop, istavrit, hamsi gibi pek çok farklı balık menülerin vazgeçilmezidir. Ev yemekleri tercih edenler için de alternatif seçenekler bulunur. Atıştırmalık seçeneğinin yanında Ağva’da kahvaltı da son derece popülerdir. Organik ürünlerin süslediği kahvaltılar son derece çeşitlidir. 
>