Ağva’da En Lezzetli Grup Yemekleri

Ağva’da En Lezzetli Grup Yemekleri

Ağva, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan ancak Karadeniz’e de kıyısı bulunan bir kasabadır. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan bu küçük kasaba her sene yerli ve yabancı pek çok turisti konuk eder. Ağva, Yeşilçay ve Göksu dereleri arasında bulunan küçük ve şirin bir kasabadır. Bu yüzden buraya Latince iki dere arasında kurulmuş köy anlamına gelen Ağva ismi verilmiştir. Bura yemekleri ile de ünlü olduğundan Ağvada grup yemekleri sıklıkla tercih edilir. 


Ağva’nın masmavi denizinde yüzüp yeşil ormanlarında temiz havayı içinize çekince acıkmamak elde değildir. Küçük bir Karadeniz kasabası olma özelliğine sahip olan bu yerde farklı balık çeşitlerini bulabilirsiniz. Sardalya, lüfer, torik, tekir, palamut, çinekop, çipura, levrek, uskumru, hamsi, mezgit, istavrit, kırlangıç, kalkan, turna, barbunya, alabalık, sazan gibi farklı balık türlerini burada tadabilirsiniz. Ağvada balık en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alır. 


Ağva’da En İyi Restaurant


Ağvada restaurant seçiminde kaliteli olanların tercih edilmesi önemlidir. Taptaze balıklar, tatlılar ve mezeler ile unutamayacağınız bir yemek deneyimi yaşarsınız. Bunun yanında yemeğinize muhteşem bir manzara da eşlik eder. Mevsim balıkları ve ızgara tercihleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Ağva’da et ve et ürünleri de oldukça lezzetlidir. Kuzu pirzola, köfte, lokum tercih edebilirsiniz. Karadeniz’e kıyısı olan bu küçük kasabada Karadeniz’e özgü geleneksel yemeklerin de tadına bakabilirsiniz.


Huzur dolu atmosferi ve manzarası ile bu cennet yerde kahvaltı bir başkadır. Serpme kahvaltı tercihlerinizde başka yerde bulamayacağınız lezzetleri tadarsınız. Oldukça lezzetli olan gözlemelerin de tadına bakabilirsiniz. Ağva’da günün her saati atıştırmalık yemekleri bulabilirsiniz. Yemeklerinizin üzerine manzaraya karşı bol köpüklü kahvenizi yudumlarsınız. Ağva’nın birbirinden güzel yemekleri sayesinde çok daha eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.
>