Ağva’da En İyi Kahvaltı Seçenekleri

Ağva’da En İyi Kahvaltı Seçenekleri

Ağva Marmara Bölgesi’nde yer alan Karadeniz’e kıyısı olan küçük bir kasabadır. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan bu küçük kasaba her sene yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çeker. Ağva'da kahvaltı da buraya gelenlerin vazgeçemedikleri lezzetlerden biridir. Burası İstanbul’a yakın olması sebebiyle şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin uğrak noktalarından biridir. Ağva kahvaltısı çeşitli reçelleri, zeytinleri, peynir tabakları, omleti, menemeni, pişisi ile dikkat çeker.


Ağva balıkları ile de ünlü olan bir kasabadır. Ağva'da balık olarak çinekop, istavrit, turna, lüfer, alabalık, sardalya, tekir, sazan, palamut gibi çeşitli balık türlerini bulabilirsiniz. Balıkların yanında gelen mezeler de oldukça lezzetlidir. Ağca’ya geldiğinizde birbirinden güzel yemekleri tadarak tatilinizin daha da güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. 


Nehirden tutulan lezzetli balıkların yanında Ağva'da mangal da son derece keyiflidir. Bir yanda yeşillikler diğer yanda deniz manzarası ile lezzetli etlerin tadını çıkarabilirsiniz. Ağva yaz kış su sporları ile de dikkat çeker. Kano ve deniz bisikleti burada gerçekleştirilen etkinlikler arasında yer alır. 


Ağva’da ATV Turları


Ağva'da ATV kullanımı da son derece popülerdir. Buraya gelip yeşillikler arasında güzel bir tur yapabilirsiniz. Buranın temiz havası ve kumsalı romatizma gibi çeşitli hastalıkları olan kişilere de iyi gelecektir. 


Lezzetli balıkları ve mangalı yanında Ağva'da ocakbaşı da çok fazla tercih edilir. Ağva sakin bir kasaba olduğu için şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için oldukça idealdir. Yazın Karadeniz’in güzel sularında yüzme imkanı da bulursunuz. Oldukça uzun kumsalı ile Ağva her sene binlerce turisti ağırlar. Güzel vakit geçirmenin yanında birbirinden lezzetli yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. Ağva Karadeniz’e yakın olduğundan burada birbirinden güzel ve meşhur Karadeniz yemekleri de bulunur. Ağva tatiliniz güzel doğası ve lezzetli yemekleri ile taçlanacaktır. 
 
>