Ağva’da ATV Turları

Ağva’da ATV Turları

İstanbul’un Şile ilçesinin küçük bir kasabası olan Ağva doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir beldedir. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu yerde şehir hayatının stresinden kurtulabilirsiniz. Yaz tatilleri için sıklıkla tercih edilse de son zamanlarda kış tatilleri için de tercih edilen bir kasabadır. Ağva’da ATV gezileri de son derece popülerdir.  


Güzel denizi ve temiz doğası ile dikkat çeken bu yerde Karadeniz esintilerini de görmek mümkündür. Bu küçük kasaba Yeşilçay ve Göksu isimli iki derenin arasında yer aldığından ismi buradan gelir. Ağva’nın 3 km uzunluğundaki kumsalı da görenleri kendine hayran bırakır. Burada konaklama seçeneklerinden birini tercih ederek güzel bir tatil geçirebilirsiniz. 


Ağva’da Ocakbaşının Keyfini Çıkarın


Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu küçük tatil kasabası yemekleri ile de ünlüdür. Ağva’da ocakbaşı en çok tercih edilen aktiviteler arasında yer alır. İstanbul’a yakın ve nezih bir yer olması nedeniyle Ağva bu çevrede en çok tercih edilen tatil kasabalarından biridir. Burada konaklamak da oldukça uygun fiyatlıdır. 


Tarihi kalıntıların günümüze kadar uzanan izlerini görmek istiyorsanız burada tarihi yerleri de gezebilirsiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle konaklayacağınız yerler de bulunur. Ağva doğal oluşumları ile de dikkat çeken bir beldedir. Bunun yanında burada çeşitli koylar da bulunur. Ağva’da tekne gezisi ile bu koyları rahatlıkla gezebilirsiniz. 


Ağva son zamanlarda daha popüler olan tatil beldelerinden biridir. Burada konaklama alanları misafirlerin rahatlığı adına hizmetler sunar. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da tatil amaçlı burayı tercih edebilirsiniz. Ağva’da kahvaltı seçenekleri içerisinde yörenin lezzetli meyvelerinden üretilmiş reçelleri ve el yapımı gözlemeleri de bulabilirsiniz. Yaz aylarında son derece kalabalık olduğundan burada tatil yapmayı düşünenlerin elini çabuk tutması önemlidir. 
 
>