Ağva’da Muhteşem Tekne Gezisi

Ağva’da Muhteşem Tekne Gezisi

Ağva, Türkiye’nin önemli tatil beldeleri arasında yer alır. İstanbul’a bağlı olan bu küçük sahil kasabası şehrin stresinden kurtulmak isteyenler için idealdir. Ağva nüfusu yaklaşık 2500 civarındadır. Ancak yaz mevsiminde kasaba nüfusu daha da artar. Ağva'da tekne gezisi en çok tercih edilen etkinlikler arasında yer alır. Doğal plajları ve güzellikleri ile dikkat çeken bu kasaba huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edeceği yerlerdendir. 


Doğal plajı ile dikkat çeken bu yer oksijen oranının yüksek olması nedeniyle de tercih edilir. Bakir koyları ve ormanları ile doğa yürüyüşlerini sevenler için ideal tatil beldelerinden biridir. Ağva'da ATV ile gezmek de mümkündür. Burada Şile bezi el işlemeciliği de son derece popülerdir. Temiz havayı içinize çekebileceğiniz bu güzel yerin şifalı kumsalı da romatizmalı hastalara iyi gelir.


Ağva’da Restaurant Seçenekleri


Ağva sakinliği ile bilinen bir kasaba olmasına karşın şehir hayatından kopamayanlar için de gece hayatı ile bilinir. Ağva'da balık en çok tercih edilen yemekler arasında yer alır. Lezzetli bir akşam yemeğinden sonra gece kulübünde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ağva’ya gittiğinizde hem dinlenecek hem de eğlenecek mekanlar bulabilirsiniz.


Gelin Kaya diğer adıyla Ağlayan Kaya, Ağva’nın sembollerinden biridir. Beyaz renkli olması ve duvaklı bir geline benzetilmesi nedeniyle bu isim verilmiştir. Bir diğer gezilecek yerlerden biri de Ağva Feneri’dir. Burası kasabanın en hoş ve uğrak yerlerinden biridir. Özellikle rüzgarlı akşamlarda buranın kıyısında oturmak oldukça güzeldir. Ağva'da mangal seçenekleri ile de lezzetli etlerin tadını çıkarabilirsiniz. Ağva plajları uzun sahil şeridi ile kumsalda yürüyüş yapmayı sevenlerin tercih edeceği yerlerden biridir. Yaz aylarında bu sahillerde Karadeniz’in serin sularında yüzebilirsiniz. Bu şekilde sıcaklardan bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. 
 
>