Ağva’da ATV Turlarının Tadını Çıkarın

Ağva’da ATV Turlarının Tadını Çıkarın

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı küçük bir sahil kasabası olan Ağva muhteşem güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Bir yanında deniz diğer yanında dere bulunan bu doğa harikası kasaba pek çok turistin de ilgisini çeker. Ağva'da ATV turları ile buranın tadını çıkarabilirsiniz. Ağva İstanbul’dan yaklaşık 110 km uzaklıkta bulunan şirin bir sahil kasabasıdır. Özellikle hafta sonları şehrin stresinden kurtulmak isteyen pek çok İstanbullu soluğu Ağva’da alır. 


Büyük şehirlerin bunaltıcı havasından kurtulmak isteyenlerin gelebileceği yerlerden olan Ağva’da gezilip görülecek pek çok yer vardır. Ağva'da tekne gezisi yapabilir ve buranın büyüleyici güzelliklere sahip olan koylarını görme fırsatı elde edebilirsiniz. Bunun yanında muhteşem bir doğaya sahip olan kasabada doğa yürüyüşleri, çevre yürüyüşleri, trekking de yapılabilir. Ağva’nın güzel kum plajında denizin keyfini de çıkarabilirsiniz. 


Ağva’da Kahvaltı ve Ocakbaşı


Ağva'da kahvaltı buradaki yerel ürünlerden hazırlanır. Bu nedenle buraya gelip lezzetli kahvaltısının tadına bakmamak olmaz. Buradaki restaurantta mola verip sahil ve deniz manzarası eşliğinde güzel zaman geçirebilirsiniz. Kilimli Koyu Ağva’nın en popüler koyları arasında yer alır. Karadeniz’in hırçın dalgalarının oluşturduğu falezlerden güzel deniz manzarasını izleyebilirsiniz.


Hacıllı Köyü Ağva’nın 17 km uzaklığında yer alır. Burası doğal güzellikleri ile adeta insanı büyüler. Göletleri ve şelaleleri ile ünlü bu yerde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Bunun yanında burada gezerken yüzme molası verebilir ve buranın tadını çıkarabilirsiniz. Ağva'da grup yemekleri yapabileceğiniz yerler de bulunur. 


Ağva kadar çevresinde de gezilip görülecek pek çok yer bulunur. Şile ve Ağva’nın tarihi zenginliklerini keşfedebileceğiniz yerleri gezebilirsiniz. Ocaklı Kale, Gelin Kayası, Saklı Göl, Şile Kalesi gibi yerler buraya gelenlerin mutlaka gezip görmesi gereken alanlardır. 
 
>