Ağva’da Ocakbaşı Etkinlikleri

Ağva’da Ocakbaşı Etkinlikleri

Ağva İstanbul’un güzellikleri ile dikkat çeken kasabalarından biridir. Burada sürekli olarak çeşitli etkinlikler düzenlenir. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan bu şirin kasaba Ağva'da ocakbaşı etkinlikleri ile de bilinir. Bir yanı deniz bir yanı dere ile çevrili doğal güzelliklere sahip olan bu popüler kasabada gezilecek yerler de oldukça fazladır. Bunun yanında popüler mekanlar, aktiviteler, plajlar, piknik yerleri, restoranlar, tarihi mekanlar da bulunur.


Ağva İstanbul’a yaklaşık 110 km uzaklıkta yer alan şirin bir kasabadır. Dere kenarında yer alan dinlenme tesisleri, güzel sahilleri ve kum plajları ile ön plana çıkan bir kasabadır. Özellikle hafta sonları şehrin stresinden kurtulmak isteyenler için bir kaçış noktası olmuştur.Ağva'da restaurant seçenekleri ile Karadeniz lezzetlerini de tadabilirsiniz. Büyük şehirlerin bunaltan ortamlarından kısa sürede olsa kurtulmak isteyenlerin kaçış noktası olan Ağva güzel bir hafta sonu geçirmek için ideal bir yerdir. Burada trekking, yakın çevre yürüyüşleri, doğa yürüyüşleri, plajında deniz keyfi yapılabilir.


Ağva’da Lezzetli Grup Yemekleri


Ağva'da grup yemekleri de buraya kalabalık olarak gelecek kişilerin tercihlerinden biridir. Bunun yanında derede tekne gezileri, trekking, dere kıyısında yaz kış sporları, deniz bisikleti, koşu ve avcılık yapılabilir. Ağva doğal plajı yanında ormanlarla çevrili doğası ile de dikkat çeker. Çevrede yer alan bakir koyları keşfedebilir ve buralarda yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 


Gelin Kayası, Kilimli Koyu, Kadırga Koyu, Hacıllı Köyü ve Şelalesi Ağva’ya gelindiğinde mutlaka gezilmesi ve görülmesi yerler arasındadır. Burada Roma ve Bizans döneminden çeşitli kalıntılar vardır.  Bunun yanında Hitit ve Frigler dönemine ait kalıntıları ve mezar taşlarını da görebilirsiniz. Ağva’nın coğrafyası burada doğa yürüyüşü ve trekking yapmak için son derece uygundur. Eşsiz doğal güzellikleri arasında dinlendirici yürüyüşler yapabilirsiniz. 
 
>